Žij barevný život

Miluji smoothie misky, stravuji se zdravě a ráda objevuji a vymýšlím stále nové a nové recepty. Na mé životní cestě bažím po nových zkušenostech a vědomostech. Pomocí meditace se snažím procítit každý jedinečný přítomný okamžik, učím se nedělat si hlavu z každodenních starostí a vnímat více krásu kolem sebe a život sám. Jídlo, to jsou barvy. Smoothie bowls, to jsou barvy. Pestrý život plný nových zážitků je radost. Toto všechno je můj barevný život…

Barevné smoothie bowls

Proč jsou smoothie misky tak krásné? No, protože jsou barevné! Každý tvůrce těchto uměleckých obrazů v misce se stává zároveň alchymistou vybraných chutí a mistrem míchání barev. Hledáme nové a nové potraviny, které naše milovaná smoothíčka rozzáří.

Vysoce antioxidační matcha tea dá krásnou pastelově zelenou, zářivě žlutou vykouzlí protizánětlivá kurkuma a kdo se chce chlubit těmi nekrásnějšími miskami, neváhá utratit balík za exklusivní spirulinu blue, protože modré smoothie misky jsou zkrátka bezkonkurenční!

Že vůbec netušíš, o čem to tu mluvím? Přečti si můj článek o tom, co je to smoothie bowl.

Barevné jídlo

Jíme očima, to je fakt, který už pochopil asi každý z nás. Tradiční bramborová kaše s řízkem vypadají úplně jinak než bramborové pyré s bylinkami, přírodní plátek masa a k tomu bohatá zeleninová obloha.

Co mám proti řízku? Neříkám, že by snad na něm bylo něco špatného. Klasika většinou chutná nejlépe. Ovšem chceme-li barevné jídlo, zelenina vždy hraje prim.

To je asi to, co na zdravé stravě miluji nejvíce, tu barevnost a rozmanitost. A také to dobrodružství při objevování stále nových a nových ingrediencí. Znáš třeba kadeřávek? Už jsi vařil něco z batátů? Víš, co je to lahůdkové droždí?

Barevný svět

Víš o tom, že svět není dobrý ani zlý? Svět je, jaký je, a jen na tobě záleží, jaký si ho uděláš. Když budeš denně civět na večerní zprávy, číst prohnaný bulvár a zabývat se děsivými světovými konflikty, tvůj život nebude asi moc růžový.

Neříkám, že máš před vším zlým zavírat oči, to určitě ne. Jen se ti snažím sdělit, že leží jen a jen na tobě, na co z toho všeho, co nám svět nabízí, se nastavíš.

Můžu ti to vysvětlit na následujícím příkladu. V době, kdy přichází zimní období v roce, většina z nás nadává, že opět přichází ta hnusná zima, pořád bude jenom tma a kosa. Ale ty se můžeš přece těšit na pohádkově kouzelnou krajinu, kterou vyčaruje sníh, na Vánoce, na nové zážitky na lyžích nebo na odpočinek u knihy a horkého čaje. Záleží vždy na tobě, na co zaměříš svou pozornost. A na co zaměříš pozornost, to roste.

Jsme jako roboti

My lidi jsme obecně naprogramovaní k tomu žít ve svých myšlenkách. Když jedeš do zaměstnání, už cestou přemýšlíš, co všechno tě čeká. Když jseš v zaměstnání, už se nacházíš v představách doma po příchodu z práce. Když pak dorazíš domů, přemíláš nad zážitky z uběhlého dne nebo plánuješ, co podnikneš večer, zítra, za měsíc… A co teď? Žiješ taky někdy teď?

Jak se naučit přítomnému okamžiku?

Naučí tě to meditace. Při meditaci vypneš všechny otravné hlasy ve tvém mozku, které ti připomínají, na jaké bys neměla zapomenout důležité úkoly, opakují donekonečna, co jsi měla odpovědět otravné kolegyni na její jedovatou poznámku, nebo našeptávají, že nejsi v tom či onom dost dobrá.

Při meditaci jen vnímáš svůj dech, zvuky kolem sebe, chlad či teplo…zkrátka vše, co lze vnímat jen tady a teď. Čím častěji medituješ, tím více se pak dokážeš zaměřit na přítomný okamžik i v každodenním životě.

Cestou do práce si prohlížíš vycházející zlaté slunce a majestátně stojící stromy u cesty. V práci sleduješ své kolegy, co mají dnes na sobě a jakou mají náladu. Po příchodu domů si užíváš drahocenný čas strávený s rodinou. Díváš se na své děti a uvědomuješ si naplno, jak moc je miluješ a jaký je zázrak, že tu s tebou jsou. Půjdeš ven na procházku a najednou vnímáš svěží vzduch, barvy a vůně květin, zpěv ptáků…

Není v tom informace, kolik dnes zemřelo lidí na silnicích, kdo ze slavných osobností se rozvedl ani žádný světový konflikt. V ten daný okamžik jsi jen ty, vzduch, slunce, příroda a tvoji milovaní… zkrátka tvůj barevný svět.

Barevný život

Barevný život je pro mě takový, který je rozmanitý. Je to život, který pluje s lehkostí, nikde nedrhne. Nesedíš doma na pohodlném gauči, ale chodíš ven, setkáváš se se svými přáteli, sportuješ, chodíš za kulturou, na obohacující kurzy a semináře. Neustále se vzděláváš a objevuješ nové světy, nové lidi, nové dovednosti. Čteš různé knihy, díváš se na zajímavé filmy nebo videa. Zkrátka děláš, co tě baví. V tom, co tě baví, se neustále zdokonaluješ a posouváš si svoje hranice. Opakovaně vystupuješ ze své komfortní zóny. Barevný život není sen. Barevný život může žít každý, stačí se jen k tomu rozhoupat :).

Žij barevný život

Zdravé jídlo, smoothíčka, meditace, přítomný okamžik, aktivní život, cvičení, pozitivní pohled na svět… Toto jsou má životní témata, která s tebou chci sdílet. Když jsem přemýšlela, jak to vše souhrnně nazvat, vyšlo mi zkrátka: barevný život! Chci, abys se i ty probudila, začala něco dělat se sebou i se svým životem a zažila, jak je to krásné. Chci, aby každý z vás žil svůj barevný život :)!

A co znamená barevný život pro tebe? Co si pod tímto pojmem představíš? V čem tkví právě ty tvoje barvy života? Snažíš se žít pestrý život? Nebo ti to přijde celé až moc sluníčkářské? Nebo dokonce nemožné? S jakou se potýkáš překážkou? Napadá tě, jakým přívlastkem bys nazvala ten svůj život? A je potřeba to vůbec nějakým způsobem definovat? Napiš mi do komentáře, co si o tom myslíš :).

Jsem nadšenec do zdravého životního stylu a průkopník smoothie bowls. Zdravě myslet, zdravě jíst, hýbat se, plnit si své sny, meditovat, smát se a žít teď... to je můj Barevný život, tak ho pojďte žít se mnou. Více o mně se dozvíte zde >> Napsat mi můžete na eva@evinaholikova.cz nebo na facebooku >>
Komentáře